avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Activitate vasy2007

Activitate vasy2007

Buna ziua in cat timp se poate plati timbrul de mediu dupa ce sa facut RAR la masina,este un termen sau in cursul anului respectiv se poate plati?#-o
Răspuns la discuția Incheiere succesiune!
va multumesc frumos!
Răspuns la discuția Incheiere succesiune!
deci 3 dintre frati pot veni sa faca declaratiiile cum ca au primit banii,iar cu al patrulea ar fi o problema ca e plecat in germania de 2 luni cu contract de munca pe 1an si nu poate face o procura sau o declaratie acolo ca e mai greu cu limba ,in acest caz trebuie sa asteptam pana vine el ca sa avem toate declaratiile sa le depunem la dosarul pt autorizatia de constructie?
Răspuns la discuția Incheiere succesiune!
multumesc!
Buna seara a recuperat cineva banii pe taxa de poluare ?ce si cum ati facut pentu a recupera banii?
Răspuns la discuția Incheiere succesiune!
pai cred ca nu stia nici doamna notar ,de ma trimis la executor judecatoresc!
Răspuns la discuția Incheiere succesiune!
am fost la notar si am fost trimis la un executor judecatoresc,si problema ar fi ca doi dintre frati acum sant plecati din tara ,ce as putea face in situatia astacel mai repede?
Buna seara am terminat acum 8 luni succesiunea unui teren de 3500mp si o casa ,impreuna cu fratii mei si mama ,tatal este decedat.In urma acestei succesiunu eu am ramas cu 1000mp de teren ,4 dintre frati cu 1600mp iar mama cu 1000mp plus casa,iar pe acel scrie ca trebuie sa le platesc fratilor mei o diferenta de 3500lei ,iar ei mie 1000lei ,ne -am inteles intre noi cu banii ,eu am inceput sa fac actele necesare pt construirea unei case ,iar acum cand sa imi dea autorizatia de constructie mi se cere de la primarie sa fac dovada ca eu am platit suma de bani catre ei si ei catre mine ,imi puteti spune ce sa fac in situatia asta ca depind doar de acest lucru ca sa mi se aprobe autorizatia de constructie ,cum sa dovedesc ca noi ne-em inteles ca fratii cu banii!#-o
#-o
buna ziua daca nu am carte de munca as putea sa platesc sa imi meaga vechimea ?