avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate Gaiseanca

Activitate Gaiseanca

buna ziua .
unde trebuie sa ma adresez si cum sa procedez ca sa fac o plingere pentru fals in declaratii? mai precis sotia fratelui meu decedat a declarat la primarie ca sotul ei nu mai are frati (parintii sint morti si copii nu are) a luat anexa 1 si a obtinut de l.a notar certificat de mostenitor.. Eu am atacat acest CM in instanta acum vreo doua zile dar vreau sa plateasca si pentru declaratia falsa.
1.ce si cum sa fac?
2.va raspunde penal sau va primi amenda?
MULTUMESC
Discuție un sfat
as dori sa stiu daca in perioada in care ne judecam pentru succesiune pirita poate vinde sau instraina din bunuri?
Răspuns la discuția invatati-ma
pot sa atac testamentul dupa 16 ani ( unii zic ca nu )
Răspuns la discuția invatati-ma
titlul de proprietate este pe numele tatalui nostru


multumesc pt. raspuns!
Discuție invatati-ma
buna seara
va rog sa ma invatati ce sa fac pt. ca nu stiu
m-amcasatorit in anul cind a luat fiinta C.A.P -ul si am primit de la parinti 2 ha teren insa nu a mai fost timp sa imi fac rol..dupa 2000 am dat terenul la copii ..acestia l-au muncit si ingrijit insa acum cel mare vrea sa vinda o parte din el..marea problema este ca NU POT pt ca il am pe acelas titlu cu fratele mostenitor care nu m-a chemat la succesiunea dapa tata(dupa mama am renuntat la mostenire in favoarea tatalui).....problema mare este ca eu nu am stiut ca tata ar fi lasat un testament fratelui meu PE TOT .....mobile si imobile.....tata e decedat de 16 ani mama de 18 iar eu nu stiu nimic de ;;;
1..succesiunea dupa tata
2..testament
3..acum ce e de facut? voi pierde terenul
4..ce sa fac? invatati-ma

MULTUMESC!