avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate qqqqqq

Activitate qqqqqq

Va multumesc pentru raspuns !
Doresc sa o cesionez sau sa intru in faliment, insa nu stiu ce este mai bine sa fac . Nu vreau dacat sa fiu acoperit si sa termin cu ea.
Daca puteti sa-mi recomanda-ti pe cineva care se ocupa de asa ceva ar fi minunat.

Detin o societate comerciala tip srl, in care am functia de administrator si pe care as dori sa o cesionez, catre o alta persoana. In prezent firma are datori la un furnizor de aprximativ 63.000 lei aceasta datorie s-a facut pe baza neplatii unui beneficiar care a cumparat si a emis bilete la ordin care au fost refuzate de banca in valoare de 50.000 lei pe care nu i-am recuperat inca de la respectiva firma respectiva si nu cred ca o sa se intample din iunie 2008, alti furnizori de 7000 lei, inca nu am datori la stat, la o firma de telefonie de 7000 lei, nu cred ca o sa mai ne revenim din acest punct de vedere ca fima deoarece domeniul nostru de activitate a fost afectat de aceasta criza, nu am imprumuturi bancare, am imprumutat pana in prezent firma cu aproape 30.000 prin incercarea de a o redresa, mentionez ca starea mea de sanatate nu mai imi permite acest lucru am ''tahicardie parosistica ventriculara stanga'' si imi doresc sa scap de aceasta firma fara a mai raspunde de ea nici inainte nici dupa.
Va rog sa-mi da-ti un sfat daca prin cesioanare ei sap de datori sau ce este mai bine sa fac din toate punctele de vedere