avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate costel cojoc

Activitate costel cojoc

Multumesc pentru raspunsurile primite dar totusi autorizatia de constructie este primita dupa aparitia L18/1991 respectiv in anul l992.De aici este dilema mea.Ordinul prefectului clarifica si situatii de dupa aparitia legii fondului funciar asa cum este cazul meu sau singura rezolvare este instanta.Marturisesc ca nu m-am cconfruntat cu aceasta problema pina acum cind am vrut sa fac cadastru.Sint nedumerit intrucit eu platesc inpozit pe curte si casa inca din l992 de cind am rolul deschis.Autorizatia de constructie mi-a fost emisa pe baza adeverintei de comunicare conform L.18/1991.Multumesc.
Autorizatia de constructie am obtinut-o in baza adeverintei de comunicare conform L.l8/1991.
Detin la tara casa si curte pe 1000 m.p. construita in 1992 cu autorizatie de constructie si certificat urbanism si cu taxele pe casa si curte platite la zi.In cursul acestui an am incercat inregistrarea la cadastu dar cererea mi-a fost respinsa pe motivul ca este nevoie de ordinul prefectului.Ce trebuie sa fac pt. a intra in legalitate cu proprietatea casa curte.Multumesc.Costel C.