avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate OVIDIU SABAU

Activitate OVIDIU SABAU

Răspuns la discuția impartirea casei intre frati
parinti dumneavoastra sunt in viata amindoi oricum pentru a nu avea problema mai tirziu omeneste si normal ar fi sa discutati si cu fratele dvstra acum depinde cit de mare aveti coonstiinta
va multumesc
eu ca reclamant am avocat dar au avocat si partile adverse dar in schimb eu am platit mai mult la cele doua expertize care sau efectuat
multumesc pentru raspuns
sunt in proces de succesiune cu tatal si sora pentru ca nu au dorit sa se faca succesiunea casei dupa moartea mamai care a decedat in urma cu 14 ani am ajuns in instanta eu find reclamantul ei piriti am o intrebare cine va plati cheltuielile de judecata
Răspuns la discuția UZUCAPIUNE
mai am o nelamurire daca las sa se termine procesul si mi se da certificat de mostenitor doar din constrctii dupa aceea ma pot duce la primarie sa cumpar cota ce imi revine de pamint
Răspuns la discuția UZUCAPIUNE
va multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția UZUCAPIUNE
da am chitanta de mana in original si am scos de la primarie rol fiscal si adeverinta precum ca sau achitat toate taxele din 1982
multumesc de raspuns ma gindesc caci daca eu numa luptam sa recuperez actele casei ce sentimpla cu casa ce era scoasa la licitatie pentru recuperarea pagubelor facute de tatal meu firmei unde a lucrat practic am salvat casa si acum nu mai am nici un drept in opinia sorei si a tatalui
AM RECUPERAT ACTUL CASE IN ANUL 2001 DE LA FOSTUL PATRON AL TATALUI EL ADAT ACTUL CASEI GARANTIE CIND SA ANGAJAT LA O FIRMA CA SOFER DE TIR A ADUS PAGUBE TIRULUI SI PATRONUL LA DAT IN JUDECATA SI A CISTIGAT PROCESUL IAR TATAL FIND BUN DE PLATA PE TATA NU LA INTERESAT DE ACHITAREA DATORIEI IAR EU LOCUIND ACOLO SI DINDUMI SEAMA DE GRAVITATEA SITUATIEI CA SA NU PIERDEM CASA AM RECUPERAT ACTUL PROPRIETATE ORIGINAL PE CARE TATAL MEU INCONSTIENT LA INSTRAINAT