avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Activitate 5oopoisons

Activitate 5oopoisons

Buna seara,
As dori sa va relatez o intamplare ciudata si masurile pe care le-am aplicat in urma ei.

Mergeam cu un autoturismul personal si am fost semnalizat de un alt sofer sa opresc . am coborat si mi-a spus ca as fi lovit un pieton, o femeie cateva statii mai in urma.

Normal am fost uimit, nu puteam sa cred, am verificat starea masini lovituri etc nimic, eram 2 persoane in masina si nu am simtit soc etc ca nu este camion .

In aproximativ 20 min am sosit la locul indicat de acel sofer am intrebat persoanele din zona daca stiu de accident, nu era politie, salvare in aceste conditii am hotarat sa merg la politie la udriste, sa vad ce trebuie sa fac.

Mi sa dat o declaratie tip, am completat-o, mi s-au verificat documentele si am fost testat cu etilotestul rezultat 000, am semnat declaratia.

Nu mi sa dat nici un numar de inregistrare si mi sa spus sa astept telefonul lor! Am procedat corect?? Ce trebuie sa mai fac? Sunt stresat de eveniment! [ nu am nici numarul masini celui care ma oprit] trebuie sa caut avocat??

O seara placuta!
va prezint si eu o situatie ; testat cu alcooltestul am aut 052 mi sa recoltat la iml si cele 2 probe nu mi sa cerut sa le platesc (unde le platesc) mi sa luat permisul si mi sa dat dovada alcolemiei' din pacate am si diabet si din cate am inteles influienteaza negativ .este posibil aflarea rezultatului de la iml? am semnat si procesul verbal ,nu am mai avut probleme antecedente ;acum mi se trage de la un sofer la care iam sters bara spate de noroi , a chemat politia si nici nu am mai facut documentele de constatare a pagubelor nu am obstructionat organele intelegeti normal ca vina principala este a mea ,ce sanse am sa rezolv cat mai favorabil si cum ?? ps . se iau in calcul numai probele de la iml ??