Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... posibilitate permis anulat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

posibilitate permis anulat

va prezint si eu o situatie ; testat cu alcooltestul am aut 052 mi sa recoltat la iml si cele 2 probe nu mi sa cerut sa le platesc (unde le platesc) mi sa luat permisul si mi sa dat dovada alcolemiei' din pacate am si diabet si din cate am inteles influienteaza negativ .este posibil aflarea rezultatului de la iml? am semnat si procesul verbal ,nu am mai avut probleme antecedente ;acum mi se trage de la un sofer la care iam sters bara spate de noroi , a chemat politia si nici nu am mai facut documentele de constatare a pagubelor nu am obstructionat organele intelegeti normal ca vina principala este a mea ,ce sanse am sa rezolv cat mai favorabil si cum ?? ps . se iau in calcul numai probele de la iml ??
Ati avut 0,52 la testul cu alcooltestul. La probele de sange alcoolemia va fi, foarte probabil, peste 1. Ati savarsit infractiunea de conducere in stare de ebrietate. Urmare: dosar penal si, dupa ramanerea definitiva a sentintei, anularea permisului de conducere.
Avand in vedere cele aratate de distinsul expert, d-nul.Ciobanu,cred ca ar trebui sa solicitati recalcularea alcoolemiei.
Aveti in acest topic,formula Widmark care sta la baza recalcularii alcoolemiei la la "In legatura cu recalcularea alcoolemiei"