avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2070 soluții astăzi
Forum Activitate Mariana2010

Activitate Mariana2010

Revin...sporul de calculator a fost acordat in urma unei expertizari...daca este asa, este legal sa nu mai fie platit?!
multumesc
Noi avem o comisie scolara de protectie a animalelor si un proiect aprobat de inspectorat...avem si un parteneriat cu o fundatie (ONG), in care este specificat faptul ca putem sa strangem diverse donatii prin intermediul lor...este de ajuns pentru ca elevii sa poata dona sume mici de bani (1 leu)...pentru a se cumpara hrana?
Multumesc pentru raspuns...Acum se poate obtine un buletin de experizare? Sau trebuia in 2009?....nu stiu in ce conditii s-a obtinut acest spor de calculator...
Si inca ceva...este normal sa ni se ia din urma bnii pentru ianuarie si februarie?
Buna ziua...sunt profesoara de informatica...Am inteles ca din aceasta luna nu se mai acorda sporul de calculator...am fost informati intr-un consiliu profesoral...fara sa ni se prezinte o decizie...o ordonanta... ceva...si ca ni se va retine din salariile urmatoare acest spor (pentru lunile ianuarie si februarie)...este posibil?!...eu am consultat noua lege a salarizarii, unde se spune ca se acorda spor de periculozitate si ca sporul de calculator se considera spor de periculozitate...
Acordarea sau nu a sporului de calculator poate fi o decizie la nivel de unitate de invatamant?
Va rog sa ma ajutati...nu am gasit nici o ordonanta care sa vina in sustinerea celor transmise de director in consiliu...
Buna ziua, sunt profesor...avem activitati de voluntariat la un adapost de caini comunitari...ma intereseaza daca putem strange donatii in scoala pentru a cumara hrana pentru caini?