avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate doar eu

Activitate doar eu

nu vrem sa il dam spre adoptie..eu am vb cu mama copilului ea este de acord ca eu sa trec copilul pe numele ei suntem fiecare cu viata lui eu acest copil l-am avut la 20 de ani eram impreuna cu ea si normal ca l-am recunoscut acum de mult timp suntem despartiti si vreau ca copilul sa aibe dor numele ei tocmai pt a nu avea surprize mai tarziu ca ma da in judecata pt pensie sau ceva de genu vreau doar sa stiu cum sa procedez unde sa ma duc pt a face asta
am un copil dintr-o relatie terminata nu suntem casatoriti copilul l-am recunoscut si este pe numele meu acum vreau sa il trec pe numele mamei lui cum trebuie sa fac cine imi poate spune de unde sa incep ce acte imi trebuie...copilul s-a nascut in italia acum traieste in romania in iasi..astept raspuns va rog ajutatima:sorry:
da eu sunt tatal copilului si vreau sa trec copilul pe numele mamei copilului ma puteti ajuta???:sorry:
am un copil dint-o relatie ne oficiala...vreau sa il trec pe numele mamei ca sa nu am surprize mai tarziu...ea este de acord..copilul sa nascut in italia si este inregistrat acolo acum traieste in romania nu stiu daca parinti ei l-au inregistrat in romania...imi spuneti va rog ce trebuie sa fac ca sa il trec pe numele ei unde sa ma duc si ce acte imi trebuiesc..va multumesc