avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Activitate valdut

Activitate valdut

gdragos a scris:

aveti numai ptr 7 bovine asa zisa ,,cota'' este ca ptr lapte aveti anumita cantitate de lapte pe care o puteti da si pentru care primiti subventii
tara noastra acum 3 ani a negociat cu uniunea europeana o anumita cantitate de lapte si carne , puteti da o mai mare cantitate dar nu veti primi subventie care este platita de UE si ministerul agriculturi si nici daca livrati mai putin decat ati contractat acum 3 ani nu sunteti sanctionat (din aceasta cauza uni primesc ptr 6 bovine chiar daca are numai 1 ) dvs ptr a primi mai mult ar trebui sa faceti rost de o cota ptr 50 de bovine ar trebui sa cumparati de la cei care au o cota mai mare si nu o mai pot onora , luati legatura cu cei de la APIA si cu medicul veterinar

ma refer la subventii pe cap de bovina nu pe cota de lapte :(
am 40 capete bovine si am luat subventii doar pentru 7 bovine cat am fost inscris in urma cu trei ani...de ce nu se dau subventii reale cate sunt inscrise ??sunt care au de exemplu o bovina si iau pentru 7 bovine ..pentru ca a tratat cu doctorul veterinar
am 40 capete bovine si am luat subventii doar pentru 7 bovine cat am fost inscris in urma cu trei ani...de ce nu se dau subventii reale cate sunt inscrise ??sunt care au de exemplu o bovina si iau pentru 7 bovine ..pentru ca a tratat cu doctorul veterinar