avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1038 soluții astăzi
Forum Activitate mmarcel3

Activitate mmarcel3

eu indeplinesc toate conditiile,doar ca masina nu este adaptata in nici un fel ptr. persoana cu handicap. Eu pot sa conduc foarte bine asa.Nu inteleg de ce trebue adaptata. Ptr. ce? Dar cei care au alte probleme,nu neaparat locomotor, ce fac?,si au grad de handicap accentuat?
buna ziua. am si eu o intrebare lagata de o inmatriculare a unei masini adusa din afara.Sunt persoana cu handicap grad accentuat.Stiu ca nu se plateste taxa de prima inmatriculare,dar problema este ca masina trbuie sa fie adaptata dupa handicap,dar eu pot conduce foarte bine, am toate membrele( problema mea este la sold, cap femural....).cum pot face ca sa o inmatriculez fara sai fac alte adaptari masinii, care sunt inutile? .Se poate rezolva cu o adeverinta de la medicul ortoped, din care sa reiasa ca pot conduce autovehicule normale?? Ce ma sfatuiti sa fac, ptr.ca nu am bani de prima inmatriculare. Eu sunt din Vaslui. Multumesc. Astept un raspuns.
buna ziua.ma numesc Marcel si am 31 ani.pe la 20 ani am lucrat cu carte de munca,vreo 5 luni.La 30 de ani m-am imbolnavit,si cu picioarele,si am fost diagnosticat cu osteonecroza aseptica,la ambii capi femurali,ultimul grad. Am gradul 2 de handicap.As vrea sa stiu daca ma pot pensiona pe caz de boala daca am citeva luni pe cartea de munca.Astept un raspuns si pe email- jitarumarcel@yahoo.co.uk