avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters137807

Activitate ContSters137807

Răspuns la discuția interzis
Multumesc pentru raspunsuri.Pertinente observatiile,in mod normal nici nu as merge,mai ales ca nu o sa fiu chiar client.Insa un prieten de familie merge acolo si m-a rugat sa-l intalnesc acolo de aceea voiam sa stiu daca sunt motive ,nu vreau scandal si nici sa le dau bani .
Eu nu as avea nimic impotriva daca asa fi in situatia inversa,mai ales ca sunt drepturi care trebuiau achitate imediat dupa concediere,nu trebuia sa bat eu drumul tribunalelor.
Referitor la selectarea clientelei,banuiesc ca ar trebui sa fie afisat criteriul selectiei,inainte de a-l face ,sau nu?

O zi frumoasa!
Răspuns la discuția interzis
Va multumesc din suflet!
O zi frumoasa!
Discuție interzis
Hristos a inviat!

Am si eu o intrebare:Este legal ca managerul societatii unde ai lucrat(un Spa)sa-ti interzica sa intri in acea unitate,ca si client sau ca insotitor al unor clienti?Este posibil asa ceva?
Este adevarat ca am un proces cu ei pt.plata unor drepturi neachitate(de catre societate,la concediere,art65CM).
Multumesc!
Răspuns la discuția conflict de munca
Va multumesc pentru informatii si pentru sprijin!
Răspuns la discuția conflict de munca
Va multumesc din suflet tuturor!
Buna ziua,


Am si eu o problema,zilele trecute am depus cerere de chemare in judecata a societatii unde am lucrat ,pt plata drepturilor cuvenite in urma concedierii(art65)colective.
luni am primit de la societate mail,prin care eram informata ca "daca exista datorii neachitate ,cu siguranta se vor achita".
Le-am scris sa imi comunice data exacta la care se achita.
Este rau ca am facut asta?Ar trebui sa imi retrag cererea de chemare in judecata,sau sa o fac doar dupa ce imi sunt achitate drepturile banesti?

Va multumesc!
Răspuns la discuția dovada in instanta
Va multumesc tuturor!
Răspuns la discuția dovada in instanta
Va multumesc din suflet!!
Seara frumoasa!
Buna seara,

Va rog,am si eu nevoie de ajutor,in cazul in care actionez in justitie,societatea care m-a concediat-concediere colectiva ,incalcarea art.67CM SI 72CM,daca in cerere mentionez si CCM dar nu stiu art.corespunzator pt ca nu am CCM respectiv(au refuzat sa mi-l dea)este datoria mea sa dovedesc conf.carui articol din CCM solicit daune materiale,sau angajatorul are datoria sa dovedeasca?
Stie cineva unde as putea gasi CCM/ramura turism,a societatii respective,daca stiu nr si anul semnarii?


Multumesc!