Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dovada in instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dovada in instanta

Buna seara,

Va rog,am si eu nevoie de ajutor,in cazul in care actionez in justitie,societatea care m-a concediat-concediere colectiva ,incalcarea art.67CM SI 72CM,daca in cerere mentionez si CCM dar nu stiu art.corespunzator pt ca nu am CCM respectiv(au refuzat sa mi-l dea)este datoria mea sa dovedesc conf.carui articol din CCM solicit daune materiale,sau angajatorul are datoria sa dovedeasca?
Stie cineva unde as putea gasi CCM/ramura turism,a societatii respective,daca stiu nr si anul semnarii?

Multumesc!
Instanta, la cererea d-voastra, poate pune in vedere angajatorului sa depuna la dosarul cauzei, in copie certificata, CCM pe care il invocati.
Va multumesc din suflet!!
Seara frumoasa!
Aveti mai jos linku-ul unde gasiti contractul colectiv de munca la nivel national pe anii 2007-2010!
[ link extern ]
Succes!
B-)
MIHAI GRIGORE, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc tuturor!