avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1896 soluții astăzi
Forum Activitate costi73

Activitate costi73

buna.detin o mostenire de la parintii mei 3 hectare de pamint.pamintul inainte de colectivizare era tot la un loc iar acum pe titlu ii in 3 locuri diferite.ce trebuie sa fac sami iau pamintul inapoi unde a fost inainte.va multumesc
Răspuns la discuția credit pe baza buletinului
Poprirea aceasta banuiesc ca o face din salar, dar eu sunt somera, poate sa faca ceva.
Răspuns la discuția credit pe baza buletinului
Iar daca eu nu am nici casa si nici bunuri de nici un fel , ce pot sa-mi mai faca ei.
Răspuns la discuția credit pe baza buletinului
Dar ei mi-au confirmau caci le-am platit deja suma de 4900 ron iar eu trebuia sa platesc 3700 ron cu dobanda cu tot,iar ei mai vreau ica 5900 ron.Se poate asa ceva , pe ce baza mai cer ei inca aceasta suma si de ce sa la-o mai dau, deoarece eu le-am dat peste suma....
Răspuns la discuția credit pe baza buletinului
Au fost perioade cind am pus sume mai mici dar si perioade cind am pus sume si mai mari chiar si echivalentul a 2 rate.Spune-ti va rog in caz de judecata ce poate sa imi faca sau sa imi ia, deoarece eu nu am girat cu nimic, am luat credit cu buletinul.
Răspuns la discuția credit pe baza buletinului
Daca fac mediere cu cei de la altex asta inseamna ca trebuie sa le mai platesc in continuare, pina cind si cit deoarece eu le-am achitat deja tot si peste masura caci ei suma aia de 3700 ron mi-au calculat-o cu dobanda cu tot iar eu le-am dat deja 4900 ron.Deci eu le-am platit peste masura.Cum credeti ca pot face cu ei mediere cind ei ma suna non stop si acasa si la vecini si spun tot felul de minciuni.
Am luat pe baza de buletin 3 produse de la altex( figider,cuptor cu microunde si televizor), toate au costat 3700 ron.Eu le-am platit deja 4900 ron, este adevarat ca unele rate nu le-am platit la timp si ca uneori am pus o suma mai mica dar chiar cei de la altex mi-au confirmat ca le-am achitat deja 4900 ron, dar si ca le mai datorez lor inca 5900 ron, cica spun ei ptr ca asa ii la ei , din cauza celor spuse mai sus de mine adica s-au adunat unele dobanzi care numai ei le stiu. A sosit acasa la mine o hirtie de la altex prin care ei ma ameninta ca ma dau in judecata ca sa isi recupereze bani.Dati-mi va rog un raspuns, ce pot sa fac in situatia mea adica cea prezentata mai sus si ajutati-ma cu un sfat , unde sa ma duc si daca as putea avea castig de cauza.Multumesc.