Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de propietate - reconstituire drept de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de propietate - reconstituire drept de proprietate

buna.detin o mostenire de la parintii mei 3 hectare de pamint.pamintul inainte de colectivizare era tot la un loc iar acum pe titlu ii in 3 locuri diferite.ce trebuie sa fac sami iau pamintul inapoi unde a fost inainte.va multumesc
faceti demersuri la primarie pentru a vedea daca se mai pot restitui terenurile respective, important este cine le detine.
Cred ca este tarziu acum.
Spuneti ca este deja in Titlu de proprietate. Pana la acesta s-au mai facut si cereri, procese verbale de punere in posesie, acceptarea amplasamentelor, toate semnate de catre cei carora li s-a elibarat TP. Deci...trageti dumneavoastra concluziile.