avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Activitate oana1234

Activitate oana1234

multumesc mult pentru raspunsurile primite pana acum.am omis cateva chestiuni in ceea ce priveste procesul de paternitae ;este adevarat ca trebuie sa i deschid proces tatalui pt stabilirea paternitatii neaparat in orasul in care locuieste ? asyta ar insemna ca eu sa mi gasesc un avocat acolo (destul de departe ) care sa ma reprezinte in acest caz .daca este adevarat ,nu exista nici o varianta de a putea deschide in orasul in care locuiesc eu cu copilul ? este adevarat ca pensia alimentara nu se include in recunoasterea copilului si asumarea responsabilitatilor? daca trece copilul de varsta de un an ,am mai putin castig de cauza ?am inteles ca se poate spune ca sunt mama dezinteresata (sau ceva de genul asta ) inca ceva si gata ca v am innebunit.am inteles ca trebuie sa am la dosar poze cu mine si cu tatal copilului in cazul in care acesta ar avea indrazneala sa sustina ca nici nu ne cunoastem.ceea ce eu nu detin decat catevga pe telefon care au o calitate cam proasta .daca totul a ramas la el ....:((
Discuție paternitate
buna! ma intereseaza cum trebuie sa procedez in momentul in care intentez un proces de paternitate ,de asemenea daca este posibil ca copilul sa poarte numele ambolor parinti fara ca acestia sa fie casatoriti si daca tatal va avea dreptul sa ceara dreptul de a lua copilul fie pt.vacante si in ce condtitii are dreptul sa ceara custodia .este posibil ca tatal sa aiba acest drept avand in vedere ca il va recunoaste obligat de lege ci nu din proprie initiatia?
buna seara ! nici nu stiu cum sa incep pt ca sunt destul de tulburata ...in fine ..m ar interesa unde pot face o reclamatie unei asistente care m a terorizat astazi in spital si pe mine si pe bebelusul meu de doar 6 luni la modul ca trebuia sa stau cu geamul deschis in timp ce l schimbam,pe motiv ca miroase urat in salon din cauza ca el facuse o dearee ceva de neinchipuit.timp de 2 ore copilul meu a stat murad si ud tot fara sa ma ajute vreo infirmiera pana la veniea pachetului de acasa .tin sa mentionez ca bebelusul meu de doar 6 luni este bolnav de pneumonie internat de urgenta.va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac pentru ca aceste specii de oameni sa plateasca pentru cruzimea lor si cand spun cruzime inseamna ca asta e doar una neplacerle mele provocate de respectiva asistenta.din pacateexista prea multe cazuri de genul asta si daca reactionam prea tarziu s ar putea sa devenim victime in momentul in care avem o problema medicala.