avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Activitate pib9746

Activitate pib9746

te va pune sa dai din nou declaratie (ce ai mancat,cand la ce ora,ce ai baut,cand la ce ora,inaltime,greutate) ai gj sa coincida cu ce ai scris in primele declaratii,cat ai av in aparat de ti,au iesit asa mici probele la sange?intreb doar,sunt curios....daca ti se va face racalculare,sa stii ca e grav...ti-o spun din proprie experienta!#-o
trebuie sa gasesti un avocat care stie sa se ocupe de astfel de cazuri,il platesti,nu stiu cat merge la voi cred ca pana in 10 milioane,vezi ca acea alcoolemie poate fi determinata si de pastilele pe care le ei,un factor important este acela ca tu nici nu ai mancat in ziua respectiva decat la ora mentionata de tine,somnul nu anuleaza alcoolemia in totalitate...iti mai dau un sfat,ai gj la ce declari,ca nu o sa dai o singura declaratie,o sa dai mai multe....un avocat ar trebui sa stie(stie sigur)ce trebuie sa faca in cazut prezentat de tine daca este un avocat bun...stiu cum e,si eu am trecut prin asta,trebuie un buletin medical de la dr ca tu ai acea boala(nu stiu exact cum sa-i spun) si ca in acel timp u erai sub tratament,dupa ce dai toate declaratiile vei fi condus la procuror si acolo se decide daca vei fi trimis in judecata sau nu,e bine si acolo sa mergi cu un avocat ca poa sa-ti puna intrebari(sa te suceasca)...gj mare...apoi vei fi trimis in judecata,la proces te vei duce cu avocatul si vei fi umilit (nu stiu cum este la bucuresti) dar vei fi intr-o sala plina de oameni si iti vei auzi numele,si cauza pedepsei,si toata lumea se va uita la tine...judecatoru/judecatoarea o sa te puna sa spuyi exact ce sa intamplat(ce ai scris in declaratie e sfant) si apoi ti se va spune ca prezinti un pericol public,iti recunosti fapta si spui ca regreti,sa te imbraci prezentabil si sa vb cu calm...cam asta este tot ce trebuie sa faci...trebuie sa te antrnezi cu rabdare multa,in aceste zile vei fi cu nervii la pamant!asta e!timpul inapoi nu-l mai poti da!


Iti doresc multa bafta,si daca vrei sa mai stii cate ceva da-mi PM sau scrie aici!


O seara placuta!
pt Ovidiu...

Imi pare rau pt tine,dar sa stii ca eu nu pot sa te cred ca dupa 4 pahare de vin si 8 ore de somn,u inca mai aveai alcoolemie 0,87 alcool pur in aerul expirat,mi-e greu sa cred asta...daca nu ai dat nici o declaratie la politie mergi si vb cu cineva care stie sa-ti faca o declaratie ca si cum ai consumat alcool seara si dimineata ai mancat ceva naspa sau vreun un tratament (nu mai stiu ce fel de tinctura) sa-ti prescrie cineva te descurci la buc,,,la accident nu prea se uita judecatorii,zic ca "prezinti un pericol social" chiar daca tu esti sfant.....iti spun o vb:

"Bate fierul cat ii cald"
ca sa poti conduce un scooter pana in 50 cc iti trebuie doar un curs de legislatie facut la o scoala de soferi din cate stiu eu..
Pt greavu...

iti trebuie acel act de la judecatorie/procuror care sa arate ca ti sa dat NUP impreuna cu chitanta ca ai platit amenda....mai bine mergi la politie si intrebi,ei stiu exact,un simplu telefon te poate ajuta...nu e greu...felicitari ca ai obtinut NUP si sa nu mai faci a 2-a oara! =D>:P
cred ca se aplica legea de la noi indiferent de permisul pe care il ai,intrucat aceasta infractiune a fost savarsita pe teritoriul tarii noastre!


edit: Va fi anulat si cel mai probabil trimis la consulat/ambasada!
Pt margineanu!

Va fi un proces,si ti se va anula permisul de conducere,imbracate frumos,:P ti se vor pune intrebari,ai gj ca raspunsurile care le dai sa fie ca cele din declaratie...vei primi o pedeapsa cu suspendare,si dupa un an poti da de permis din nou! succes
capul sus si nu va lasati...luptati asta e!noi sa fim sanatosi!


Sanatate multa,si succes la procese...
Răspuns la discuția Laptop furat
am mai auzit despre astfel de furturi din camine,problema este a voastra,din cate stiu eu acea camera este prevazuta cu incuietori,era obligatia voastra ca acea camera sa fie incuiata de cel care iese ultimul din camera,nu puteti trage la raspundere conducerea caminului,si cum a spus "BX" puteti urmari acel laptop dupa adresa MAC care este unica si daca chiar nu stiti adresa MAC va puteti adresa Firmei de la care primeati internet...asa ca treci la treaba ca o sa ai mult de umblat!
Fa-ti un cerc de suspecti si verifica site-urile de vanzari online nu se stie niciodata!
Pt mariusica
am fost prins de pasti in 2010,si am fost chemat in septembrie la proces,am av avocat ales am dat vreo 6 mil+1 mil jum cheltuieli de judecata!