avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate kadilus

Activitate kadilus

Răspuns la discuția demisie
MULTUMESC MULT!
TOATE CELE BUNE !
Răspuns la discuția demisie
daca se poate face ceva sa inlaturam acea ancheta dupa acele 3 zile de nemotivate ! adica trimiterea invitatie prin posta. si restul procedurii
Răspuns la discuția demisie
multumesc pentru raspuns ..dar tot nu sunt lamurit :) ... intr-adevar in contract sunt stipulate cele 20 de zile de preaviz ...ideea e ca eu nu pot sta 20 de zile deoarece ma asteapta celalalt angajator. Am vorbit cu doamna de la resurse umane de la urmatorul loc de munca si m-au acceptat chiar daca imi este incheiat contractul de munca cu articolul acela pentru indisciplina ...adica sa fac 3 nemotivate si astfel ar trebuii sa imi incheie contractul de munca
Discuție demisie
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire in legatura cu demisia! Am vrut sa-mi dau demisia la zi, dar muncind cu gestiune nu s-a aprobat asa ca intentez sa-mi dau demisia cu articolul pentru indisciplina...adica sa fac 3 nemotivate dar am inteles ca dupa acele 3 zile de nemotivate se face o ancheta si nu-mi incheie direct contractul de munca si aici apare intrebarea mea ...EXISTA VREO MODALITATE SA-MI INCHEIE contractul de munca FARA acea ancheta??? care prelungeste durata de contract cu acele zile de ancheta, ceea ce mie nu-mi convine ..ptr ca mi-am gasit de munca in alta parte si mi s-a impus o data anume de angajare.

Astept un raspuns !
Va multumesc!
Răspuns la discuția preschimbare C.I
Eu sunt in Romania ..dar decat sa mai umblu sa-mi fac procura ...as prefera sa-l schimb din timp ! Oricum Multumesc Dna. Gabrielle
Răspuns la discuția preschimbare C.I
am inteles! va multumesc mult ...deci nu o sa intalnesc impedimente ...asta e un lucru bun !
multumesc mult !
Toate cele bune ! Sanatate !
buna ziua!
as avea o intrebare cu referire la preschimbarea cartii de identitate...
este vreo problema daca il schimb inainte de termenul de expirare? ...C.I ar expira normal in noiembrie ...luna in care eu nu cred ca voi mai fi pe teritoriul tarii ..de aceea sunt curios daca il pot schimba prin august sau ...daca trebuie sa platesc vreo taxa suplimentara fata de cea de timbru si contravaloarea C.I
astept un raspuns

Multumesc !
Răspuns la discuția hartuire telefonica
am numarul.
am intelesc care este urmatorul pas, va multumesc frumos , toate cele bune!
Răspuns la discuția hartuire telefonica
eu am si incercat sa inregistrez convorirea...dar m-am incurcat in taste ...dar cu proxima ocazie ... o sa fiu pe pozitii ...si o sa duc numarul si inregistrarea la politie ... totusi as mai avea o suspiciune ... se poate face urmarirea si daca a sunat cu numar privat ??? sau trebuie sa merg la compania de telefonie pentru asta ...sa-mi confirme numarul ?
Răspuns la discuția hartuire telefonica
banuiesc cine e ..dar daca e cartela o poate sub urmarire???