avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate sunel

Activitate sunel

Răspuns la discuția divort...
da eu vreau sa cer divortul, copilu are patru ani si momentan stau in apartamentul parintilor mei, sunt plecata de un an de zile si leam trimis si bani pentru intretinere.. ma poate reprezenta un avocat la proces fara sa ma prezint eu? multumesc
Discuție divort...
buna seara,... ma poate sfatui cineva cum po sa optin un divort daca eu nu sunt in tara...dar sotul e.. care sunt conditiile si ce sanse am sa pot obtine acest divort... trebuie sa mentionez faptul ca din aceasta casatorie este un copil si din pacate este cu el... am vreo sansa sa obtin divortul si copilu daca nu sunt in tara...?multumesc
Răspuns la discuția divort
multumesc mult dar nu sunt din Bucuresti.
Răspuns la discuția divort
pot solicita divort pe motiv de neintelegere, nu ma bate dar uneori jicnirile fac mai mult de cat o bataie ..la el e ceva normal la mine nu ..in legatura cu incredintarea minorului mentionez ca sunt salariata stam in apartamentul parintilor mei (fara ei) in concluzie am cu ce sal intretin si mai ales ca are numai doi ani si a stat numai in preajma mea adica nu am fost plecata nicaieri fara el... am mai multe sanse sal castig. Puteti sami spuneti estimativ cat ma ajunge in astef de divort. multumesc anticipat.
Discuție divort
buna ziua . sunt casatorita de sase ani.. am un copil de doi ani din aceasta casatorie..problema mea ca as dori sa divortez ...nu am pe nimeni altcineva dar in schimb nu mai suport sa fiu jignita mereu la fiecare ocazie..mentionez ca exista o lipsa de comunicare totala ..apropiere intima lipsa.. nu primesc nici o explicatie de fiecare data cand am cerut o explicatie si nu mai am putere sa lupt pentru o cauza deja pierduta.Intrebarea mea ar fi in ce termeni as putea sa divortez si sa ramana copilul la mine ?