avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Activitate Richi

Activitate Richi

Discuție Cartea de munca
Cartea de munca mi-a fost trimisa de la somaj catre ITM sector6 spre scanare. Mis-a dat un nr. de tel. pt. a intreba daca e gata dar.......la acel tel ori ti se inchide, se spune pe diferite tonuri ca nu sunt oameni care sa execute asemenea operatii, chiar si mai rau. Este depusade apox.1an si 6 luni. Oare cum mai recuperez acel act necesar mie pentru dosarul de pensie. Multumesc mult
Firma la care lucrez se pare ca nu mai poate sa-si urmeze cursul iar eu am fost anuntata ca .....asta e, o sa ne despartim pe criterii de imposibilitate de plata a salariului. Ok. am inteles situatia ,si intrebin ce act trebuie sa mi se dea din care sa reiasa ca a incetat contractul si daca au fost platite darile la stat in perioada in care am lucrat. Aceasta cu siguranta o voi folosi pentru dosarul de pensie. multumesc mult.
Buna ziua, pe 08/03/2010, in calitate de reclamant am obtinut o hotarare judecatoreasca. Intrebare: nici pana astazi 28/01/2011, nu am primit redactarea acestei hotarari, cat trebuie sa mai astept??, este o obisnuinta sa tai ca tampul sa astepti la infinit , multumesc si scuze;) cum pot intra in posesia ei?, mai exista alta solutie decat cea prin posta??
Sunt o proaspat fortata pensionara, am depus la tribunal un dosar pentru calculul veniturilor necalculate pentru care am platit CAS, in perioada 1972-1990si am ramas surprinsa sa constata ca termenul este 08.12.2010. Stiam ca aceste dosare se rezolva in termene de urgenta deoarece dovezile exista. Multumesc mult,