avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1194 soluții astăzi
Forum Activitate catalin06

Activitate catalin06

Răspuns la discuția Poprire pe salariu
Multumesc frumos. o rugaminte mai am,daca imi puteti spune in ce lege apare acest articol
Buna seara
Am un credit la o banca,si am ca codebitor pe mama mea.Zilele astea s-a primit pe adresa institutiei la care lucreaza adresa de la banca in care se cere sa se vireze in contul bancii suma de 2200 ron.reprezentand restanta pe care o am la ei.iar dupa ce se ajunge cu plata la zi,sa se vireze in contul lor lunar suma de 700 ron.Precizez ca mama mea are un venit de 900 ron.Se poate ca sa ii impuna sa plateasca aceasta suma? Pe cat se poate sa puna proprire din salariu? Va multumesc
buna ziua
am un credit de nevoi personale,la care eu sunt titular,iar mama mea este co-debitor,si am restanta la credit 3 luni de zile.de la banca mi-a spus ca daca nu platesc cat mai repede trimite dosarul la executare silita.eu lucrez la patron iar mama mea este acum in somaj.cum ma poate executa silit,daca noi nu am prezentat nici un fel de garantie ?
o zi buna
in atentia d-lui avocat Simbotin Remus
daca ar fi sa incepem actiunea de recuperare taxa,unde ar trebui sa ne adresam(adresa mea este pe Botosani) ?
va rog sa-mi spuneti ce comision aveti,si alte taxe pe care trebuie sa le suport
o zi buna
pt cea de-a 2-a nu stiu data exacta,nu este proprietatea mea,dar o sa revin sa va spun
va multumesc
chitanta de plata dateaza din 02.10.2008.deci nu se poate face nimic?
va multumesc
mai am o intrebare,pt o dacia sandero fabricata in 2009,cumparata si inmatriculata in 2010,s-a platit o taxa de 500 euro,astia se pot recupera?
buna ziua
am un vw bora,an fabricatie 2001,inmatriculat in tara in data de 06.10.2008.as vrea sa stiu daca as putea recupera taxa de poluare,
daca se poate,poate imi recomandati un avocat,eu fiind din Botosani
va multumesc
o zi buna
ma scuzati pt topicul deschis,nu am stiut
va rog sa ma mai ajutati cu o problema.vreau sa plec de la firma la care lucrez momentan, pt ca mi s-a spus ca mi se reduce salariu la jumatate, la alta tot in domeniu.spuneti-mi va rog dupa cat timp as putea beneficia de somaj in cazul in care nici la aceasta firma nu mai merg lucrurile.

va multumesc.o zi buna
va multumesc mult. o zi buna
inca o intrebare .va rog sa-mi spuneti daca la data angajarii(15.09.2007),eu am luat prima de instalare si societatea subventie pt mine,iar la data de 30.04.2010. se intrerupe c.i.m,vor fi probleme pt vreouna din parti? ca sa nu fie probleme eu stiam ca trebuie sa stau ce putin 1 an de zile la sociatate,iar ei nu au voie sa ma dea afara 3 ani,nu sunt sigur.in conditiile astea daca ma da afara inainte de 3 ani cum se poate face ca sa iau somaj ?

va multumesc mult si pt celelalte raspunsuri