avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1692 soluții astăzi
Forum Activitate sara_moni

Activitate sara_moni

Răspuns la discuția Indemnizatie copil cu autism
Azi m-am decumentat si eu, si am aflat ca, se poate intra in somaj in maxim 10 zile dupa ce copilul inplineste 3 ani,mama poate sa opteze si ptr indemnizatie,dar trebuie sa vorbeasca cu cei de la protectia copilului ptr indemnizatie, iar ptr somaj cu angajatorul,adica cu ai unde a fost angajata inainte de a naste,,ca ei trebuie sa o trimita in somaj cum ca nu mai sant locuri,,,darrrr nici asta nu este sigur,am inteles ca angajatorul nu il poate concedia pe angajat doar dupa cateva luni,dupa revenirea lui|EI<la munca>(depinde de angajator)
Răspuns la discuția Indemnizatie copil cu autism
Intrebarea este urmatoarea:mama isi poate baga somaj?in cazul in care indemnizatia de 500lei vine pe numele ei?????M-ar interesa si pe mine un raspun,,daca stie cineva..multumesc

Buna seara..as avea si eu o intrebare.Am o fetita de 5 ani cu handicap grav ,am fost asistentul ei personal,spun asta pe motiv ca ne-am mutat din Bihor in Calarasi si aici nu ma mai angajeaza ca asistent personal, doar pot opta ptr indemnizatie,, ptr fiica mea, care este in cuantum de 520lei,,M-ar interesa daca indemnizatia vine pe numele meu,,pot sa primesc si ajutor de somaj?,,(in cartea de munca am 11ani lucrati fara intrerupere).Multumesc!!