avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate cata30

Activitate cata30

Răspuns la discuția criterii de excludere
Pai asta vroiam sa intreb daca reprezentantul unui operatpor economic, a fost condamnat ca persoana fizica se aplica?
Criteriile de excludere de la art.167 din lege se refera la operatorul economic ca persoana fizica sau juridica?
Răspuns la discuția interdictie achizitie birotica
pai si cum interpretam?, daca nu se specifica termenul,inseamna ca este pe timp nelimitat?
Răspuns la discuția interdictie achizitie birotica
:D, dar am observat ca se permite achizitionarea de ccalculatoare si echipamente periferice.In acceptiunea dumneavoastra, ce inseamna echipamente periferice?
si o alta intrebare, daca sunteti amabil:rectificarea bugetara nu se efectuaza doar pentru anul in curs?, deci prin deductie logica,nu era interzisa achizitionarea de astfel de echipamente doar pentru 2009?
Răspuns la discuția interdictie achizitie birotica
reprezint o companie nationala si as dori sa le achizitionez de la o firma de specialitate, care se ocupa cu asa ceva,de la vreun partener al vreunui brand mare de specialitate, in functie de cea mai buna oferta calitate-pret(ex.xerox,konika-minolta, ricoh,cannon,epson,etc)
Răspuns la discuția interdictie achizitie birotica
Am inteles ca, conform OUG 34/2009 este interzis sa achizitionezi echipamente de multiplicare, tiparire, printare, etc.Vroiam sa intreb daca este adevarat?
Ma refeream la achizitiile directe
Mai exista interdictia de a achizitiona echipamente multifunctionale, respectiv copiatoare,imprimante,scannere? si daca da, care este temeiul legal
Răspuns la discuția termen reabilitare judecatoreasca
Am inteles ca in noul cod penal,care intra in vigoare in 2014 nu se mai adauga la calculul termenului de reabilitare jumatate din cuantumul pedepsei,este adevarat?
Răspuns la discuția termen reabilitare judecatoreasca
4 ani
Răspuns la discuția termen reabilitare judecatoreasca
Pai si cand se considera pedeapsa executata, in cazul unui condamnat pentru trafic de influenta in iulie 2006 si liberat conditionat in octombrie 2008?