avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate man67

Activitate man67

Nu mi sa cerut.Probabil il fac controlul medical dupa. Multumesc.Deci pot semna cu ceilalti fara probleme,nici aici nu au cerut certificat medical.,oare incalca si astia legea?

Nu am dat certificat medical ,numai copie CI am dat si am semnat contractul, am lucrat inainte cu o alta firma care lucra cu ei, dar era contract de colaborare intre mine si firma unde am lucrat.
Nu am perioada de proba,este contract determinat pe 2 ani,este semnat de mine si urmeaza sa il inregistreze la ITM
Am semnat un contract de munca si va fi inscris la ITM pe 1 03 2015, vreau sa renunt, am primit o oferta mai buna.Se poate sau am repercursiuni si cum e bine sa procedez?
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
Asta este si punctul meu de vedere,mai ales ca sunt sofer dupa cum scrie si se incalca si timpul de repaus saptaminal conf. AETR regulamenrului(CE) 561/2006.tocmai de aceea am cerut sfaturi.raspuns de la ITM este sa dau in judecata in termen de 45 zile de la comunicara deciziei.Din cauza asta ma si grabesc.Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
Daca intreprinderea este cu probleme economice de ce am fost chemat S+D ?Cu alte cuvinte: are probleme sau nu.?Asta inseamna ca cuantumul pensiei creste?Zilele astea lucrate de ce nu se dau la REVISAL?Multumesc.
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
La Art..3. din decizie spune:"suspendarea CIM nu va produce efecte asupra vechimii in munca"
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
Cu ce sunt afectat efectiv?
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
S-a inteleg ca la REVISAL nu apare aceasta intrerupere(suspendare), ca nu ma afecteaza deloc(imprumut la banca care cer 30 zile neintrerupte, la o viitore lege a pensiilor cu zile efectiv lucrate.)AM fost in aceasta perioda chemat la munca simbata+duminica,(total 24 ore)"avea contractual individual de munca suspendat pentru reducerea temporara a activitatii din motive economice".MULUMESC ca urmariti subiectul.
Răspuns la discuția Suspendare 2 zile pe luna
Multumesc.Ce trebuie s-a cer?Anularea deciziei,intrucit pina la aceasta data nu s-au trimis hirti cu incetarea CIM si reinoirea CIM,