avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Activitate dara18

Activitate dara18

Discuție somatie
Am scris in 2010 despre o factura de telef care de la suma de 1400 a ajuns la 6500 de lei dupa 2 ani..cu tot cu penalizari taxa de recuperare si taxa de reziliere. am fost indrumata sa achit suma facturi , taxa de reziliere si taxa de recuperare, adica suma de 2000 lei au mai ramas penalitatile de 4500 lei..As vrea sa stiu daca pentru penalizari pot fi data in judecata, mentionez ca suma de 2000 am achitat-o in 2010. dar cei de la firma de recuperare ma ameninta zilnic cu procesul .
va multumesc
va multumesc dar imi spuneti sa trag de timp..cum as putea trage de timp ?:">
am facut un abonament de telefonie mobila in septembrie 2007 pe 2 ani . dupa o perioada imi tot venea factura "incarcata" am facut vreo 2 reclamatii telefonice dar degeaba, apoi am refuzat sa mai platesc factura dupa 6 luni de contract.intre timp mi-am schimbat domiciliul. dupa 3 luni de instintare de plate in valoare de 1400 de ron nu am mai primit nimic.acum dupa doi ani m-au sunat ce-i de la recuperari ca am de plata 6600 de ron. Eu am un contract de colaborare cu o firma care imi vireaza salariul intr-un cont bancar, nu am altceva pe numele meu, pot sa mi puna proprire pe acel cont ca sa si recupereze banii? pt ca eu as plati aceea suma initiala de 1400 de ron in cateva transe dar ei nu sunt de acord. va multumesc