avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate mariuspavell

Activitate mariuspavell

Răspuns la discuția Contraventie rovinieta urgent
Am primit somatie de plata in terme de 15 zile a amenzii si tarifului de despagubire ,dar eu nu sunt lamurit de ce nu am primit procesele verbale pt comunicarea contraventiei la aceste doua amenzi afland de la cei de la cnadnr ca aceste doua procese au fost semnate de catre o alta persoana pe care nu o cunosc.Cu ce drept au fost semnate de catre acea persoana ???? Procesele verbale se pot semna de catre ori ce persoana pe care o intalnesti pe drum?
Buna ziua Cum este posibil ca dupa 2 ani de zile sa imi vina acasa inca doua amenzi pt lipsa rovinietei plus somatie de plata eu nestiind de existenta lor iar la primarie la platirea impozitului nu am figurat cu amenzii de circulatie? Am solicitat de la cnadnr toate cele 3 procese verbale de comunicare a contraventiei si am constatat ca doua dintre ele erau semnate de o persoana pe care nu o cunosc avand domiciliul in alt oras decat cel in care locuiesc
Mentionez ca am aflat ca am 3 amenzi cu date diferite in 15.08.2011 ,21.08.2011(aceste doua procese verbale sunt semnate de o alta persoana si nu am stiut de existenta lor doar in data de 06.11.2013)
respectiv 23.10.2011 ( procesul verbal a fost primit de un membru din familie pe care am si achitat-o)
Cum au putut fii semnate de catre o alta pers iar eu automat nu am avut de unde sa stiu de existenta lor daca nu au fost primite de un membru al familiei. Va multumesc
Buna ziua as avea si eu nevoie de servicile unui expert contabil pentru:
-Bilant final intocmit de expertul contabil.
-Declaratia expertului contabil ca societatea nu are nici un fel de datorii.

Aceste acte imi sunt necesare pentru lichidarea voluntara a unei sc (srl)
Si nu in ultimu rand as dori sa stiu cat ar costa aceasta operatiune .Va multumesc!
Răspuns la discuția Lichidare Voluntara!
firma nu are nici un fel de datorie iar actele sunt la zi.Va multumesc
As dori si eu sa stiu ce implica aceasta operatiune de lichidare voluntara a unei firme si cat ar costa aceasta.
Răspuns la discuția Am nevoie de un mare ajutor
Lichidarea voluntara ce implica si cat ar costa aceasta operatiune?
Buna ziua, As dori si eu sa stiu ce este cel mai bine sa fac detin o societate comerciala impreuna cu un asociat in domeniul constructiilor (SRL) momentat este suspendata activitatea pe 3 ani,dar dorim sa scapam de ia,firma nu are datorii actele sunt la zi ,activitate pe ia nu sa facut.
Care este cea mai buna solutie pe care trebuie sa o luam.?
Ne-am gandit sa o vindem dar nu stim daca este bine ,sau sa o radiem