avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 783 soluții astăzi
Forum Activitate trancemaster

Activitate trancemaster

Răspuns la discuția USA DESCHISA GARSONIERA
multumesc de raspuns acest ordin dispozitie nu a fost aduc la cunostinta mea nu stiam ca exista asa ceva la asociatie ,da am uitat sa ccitesc acel ordin voi cerceta sa vad daca e scris asa ceva .
Buna seara am o intrebare stau la parter in bloc anl si am fost avertizat de politie ca nu am voie sa stau cu usa deschisa intredeschisa deoarece mirosul de mancare se propaga pe casa scarii precizez ca holul e si bucatarie spatiu foarte mic si ventilatoul ded aerisire nu face fata in a elimina mirosul de la gatit ,nu am bani pentru o hota puternica este legal?exista asa o lege ?sa nu pot sa stau cu usa deschisa in propria mea locuinta?nu sunt fumator
Discuție Concubinaj sora
Buna ziua as dorii sa stiu daca este legal ca sora mea sa locuiasca cu concubinul ei in acelasi apartament in care sunt si eu si mama precizez faptul ca tatal meu a decedat anul trecut si nu a fost facuta succesiunea intre frati sora mea a mai investit bani in apartament si a chemat concubinul din alt oras sa locuiasca cu ea pe o perioada nedeterminata de timp,eu sunt cu nevoi speciale handicap psihic si as vrea sa stiu daca exista o cale legala pe care o pot demara de a inlatura concubinul din casa deoarece ma face sa ma simt irascibil #-o va multumesc.
Răspuns la discuția Spray autoaparare piper
mi-am cumparat si eu astazi de la magazinul de vanatoare un spray lacrimogen de autoaparare 40mll cn-gas provoaca LACRIMAREA agresorului il pot purta cu mine noaptea ziua exluxand locurile publice in caz de atac il pot folosii sau trebuie inregistrat multumesc anticipat .