Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... USA DESCHISA GARSONIERA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

USA DESCHISA GARSONIERA

Buna seara am o intrebare stau la parter in bloc anl si am fost avertizat de politie ca nu am voie sa stau cu usa deschisa intredeschisa deoarece mirosul de mancare se propaga pe casa scarii precizez ca holul e si bucatarie spatiu foarte mic si ventilatoul ded aerisire nu face fata in a elimina mirosul de la gatit ,nu am bani pentru o hota puternica este legal?exista asa o lege ?sa nu pot sa stau cu usa deschisa in propria mea locuinta?nu sunt fumator
Atat timp cat locuiti in imobil de locuit in comun va revine obligatia sa respectati dispozitiile in vigoare
Omiteti aspectul esential ca locuind la bloc va revine obligatia sa respectati si regulamentul de ordine interioara al asociatiei de proprietari/locatari
Nu este civilizat a lasa usa de acces deschisa ,astfel incat sa se propage in partea comuna de imobil pe calea de acces in imobil,mirosurile de la bucatarie sau de la baie...
multumesc de raspuns acest ordin dispozitie nu a fost aduc la cunostinta mea nu stiam ca exista asa ceva la asociatie ,da am uitat sa ccitesc acel ordin voi cerceta sa vad daca e scris asa ceva .
Indiferent daca este sau nu precizat in regulamentul de ordine interioara a asociatiei de proprietari/locatari-intr-un imobil de locuit in comun ,nu este civilizat ca locatarii sa lase deschise usile la aparatamente astfel incat pe calea comuna de imobil,cale de acces+scari sa se simta mirosurile de la bucatarii