Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Divergențe vecini
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Divergențe vecini

Bună dimineața,

Las ușa deschisă să iasă fumul de țigară, exista geamuri deschise, pe holul blocului.
Nimeni nu e deranjat decât una fumătoare care sta langa mine
Exista vreo lege care îmi interzice să stau cu ușa deschisă la apartament?

Exista legi care va interzic sa folositi bunul propriu cu nerespectarea drepturilor celorlalți vecini.
Fiecare asociatia de proprietari prin regulamentul de ordine interioara dispune reguli generale de respectat de catre locatarii imobilului
Dupa cum prin regulamentul de ordine interioara se prevede obligativitatea respectarii programului de liniste in condominiu,la fel se ,se poate impune interdictia de a fuma in partea comuna de condominiu
In imobilele de locuit in comun locatarilor le revine obligatia sa respecte normele de convietuire in comun sa nu aduca prejudicii sau daune celorlalati locatari