avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate inicoleta24

Activitate inicoleta24

buna ziua am cerut de la avocatul meu o executare silita in urma unei decizii irevocabile data de instanta am platit executorul si dupa o luna si jumatate nu am primit nici un raspuns in legatura cu rezultatul de la judecatorie mi se spune de fiecare data ca nu au iesit titlul executor de la judecatorie . exista un termen legal in care trebuie sa primesc un raspuns? si daca da va rog sa ami dati si mie o explicatie de ce dureaza asa de mult peste o luna si jumatate . va multumesc anticipat
doresc sa plec cu copilul din tara dupa ce acesta va implini varsta de 14 ani.tatal lui a disparut de la domiciliu si nu am cum sa iau legatura cu el.eu locuiesc acum in anglia unde am locul de munca si unde pot sa imi antretin copilul.va multumesc pentru raspuns
va multumesc foarte mult pentru ajutor.mai am o singura intrebare;organele de ancheta ale politiei sunt obligate sa ma lase sa asist la interogarea martorilor?
mam constituit parte civila intrun dosar penal care se afla in faza de ancheta in cadrul politiei.va rog sami spuneti daca pot participa la audierea martorilor fara avocat.va multumesc pentru ajutor.
VA MULTUMESC FOARTE MULT SI SA VA MAI SPUN CEVA TATA A MURIT AN ACCIDENT DE MASINA IAR MASINA O CONDUCEA SORA MEA CEA CARE A CUMPARAT CASA
se poate darama actul de vanzare cumparare facut antr parintii mei si sora mea avand an vedere ca suma la care sa raportat a fost de 20.000 lei an luna august 2009 iar casa este situata an zona a avand o valoare an jur de 100.000 de euro va multumesc
Buna ziua.Ma numesc Nicoleta si am si eu o antrebare.Tatal meu a cumparat casa inaintea casatoriei.Vreau sa stiu daca mama are dreptul de a aparea ca vanzator in actele de vanzare cumparae pe care le-a facut parintii mei intre ei si sora mea.Va multumesc pentru raspuns