avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate fuxulici

Activitate fuxulici

Discuție incertitudine
Buna ziua , dragii mei !
Va retin atentia doar pt un detaliu mik pentru dumneavoastra si foarte important pentru mine .
Vreau sa iau in spatiu pe cineva (proprietatea mea este un apartament). Persoana careia vreau sa ii fac mutatie este nora mea.Nu locuieste impreuna cu mine si nici nu a locuit vreodata la adresa in cauza.
Incertitudinea :-/in care sunt este :"poate avea ea vreun drept legal asupra proprietatii mele ?"
Tin sa mentionez caci persoana nu va locui in domiciliu chiar daca ii fac mutatie pe adresa domiciliului meu.
Va multumesc!:
Discuție dilema
Doresc sa stiu daca pot fi despagubita ,in vreun fel anume ,in urma demolarii unui imobil , cu o suparafata de 1000m2, ocupata actualmente de blocuri si o pasarela.Mentionez ca proprietarul este decedat ,eu fiind nepoata defunctului.
Am intrat in posesia unui act de proprietate (terenuri)eliberat pe numele tatalui meu care este decedat.Mama s-a recasatorit dupa moartea tatalui ,nu s-a facut dezbatere de mostenire .mentionez ca aceste terenuri au apartinut bunicului din partea tatalui.
Doresc sa stiu daca mama mai are drept la aceste terenuri si daca este obligatorie realizarea succesiunii si sine este indreptatit sa o faca.
V a multumesc.