avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate radaghin

Activitate radaghin

Sunt casatorit din 2008 o ...catastrofa de relatie...in fine..am plecat din Sua si cred ca am intalnit persoana care imi cpmpleteaza viata si cu ea o sa avem rodul dragostei noastre.#-o:DX-(
Cineva ia spus ei ca este ilegal ca eu sa trec copilul pe numele meu si ca ar trebui sa fiu divortat daca vreau sa trec copilul pe numele meu .
Acum sunt in curs de divort si eram curios daca pot sa ma trec in cerificatul de nastere , tata al copilului:D
Stiu ce este si responsabilitatea chiar daca nu am o varsta foarte avansata dar imi voi asuma toata aceasta raspundere la fel cum si parintii nostri au facut-o mai de tineri pe vremuri.
Multumesc pt felicitari.:D=D>;)=D>
Daca esti casatorit cu 2 femei in simultan...se numeste bigamie...asta stiam si eu.
Dar sa ai copil este altceva si eram curios...
Multumesc pt raspuns.;)=D>
Eram doar curios...ca am auzit de la cineva ca ar fi ilegal asa ceva..ar fi ceva gen...."Bigamie"


Oricum...multumesc pt raspuns...foarte incurajator.=D>
Daca sunt casatorit si sunt in curs de divort si o sa am copil cu o alta persoana pot sa trec copilul pe numele meu? Sau sa ma trec tatal copilului?
Este ilegal asa ceva?
Multumesc
Pai sentinta mea spune cam asa:
1 AN CU SUSPENDARE SI PE TOATA DURATA PEDEPSEI (Suspendarea exercitarii dreptului de a conduce) INTERZICEREA DREPTULUI DE A CONDUCE.
Nu stiu daca am scris corect gramatical da cam asa suna....
Si asta e tot.
Nimic mai mult.
Am verificat si pe site-ul judecatoriei Constanta si atat scrie.
Ce sa inteleg pana la urma?
Si nu am primit nimic acasa precum ca sa anulat sau ceva asemanator de la politie sau de la judecatorie
Pai sa inteleg ca dupa ce mi-a expirat suspendarea nu trebuie decat sa ma inscriu la scoala de soferi ca la inceput si sa fac scoala inca odata sa sustin examenul de conducere si sa-l trec ...;) si cam asta ar fi procedura.
Adica nu trebuie hartii de pe la politie sau sa depun vreo cerere undeva sau vreo hartie de la judecatorie sau stiu eu ...
Defapt ma interesa care este procedura in continuare si ce ar trebui sa fac mai exact ...pas cu pas...nu vreau sa fiu ...inteles gresit dar este prima data cand sunt intr-o astfel de situatie si as vrea sa stiu cu exactitate care sunt pasi de urmat.
Cu respect deosebit.
Care sunt urmatorii pasi pe care trebuie sa-i faca o persoana dupa ce a avut permisul de conducere suspendat pe o perioada de 1 an de zile.
Mai exact luna viitoare i-mi expira suspendarea si as vrea sa stiu cum pot sa-mi recapat permisul de conducere si unde ar trebui sa merg prima data.
Multumesc .
Răspuns la discuția DIVORT INTERNATIONAL
Am certificatul de casatorie si cu apostila.
Si nu vrea pt ca am auzit de la un prieten ca ia un fel de ajutor de la stat pt ca nu este sotul langa ea si nu se descurca foarte bine pe acolo cateva sute de dolari.
Si va dati seama ca eu nu mai sunt cu ea de aproape 2 ani.
Cati bani sunt in 2 ani...pana la urma" ii ia , nu-i da'
Acum poate sa fie si asta un motiv...poate ca nu are bani...pt ca imi tot spunea sa-i trimit bani daca vreau sa divorteze bani pt avocat si ceva pt ea.
Acum nu stiu ce sa zic...chiar as vrea sa vad solutia ce-a mai simpla
Răspuns la discuția DIVORT INTERNATIONAL
Pai si cum sa o citez in SUA?
Pt ca nu mai stiu exact adresa ei ca in ultimul an si-a schimbat domiciliul de mai multe ori.
O citeaza avocatul? Sau ambasada?
Si inteleg ca procesul poate costa mai mult decat unul normal in tara dar imi asum toate riscurile.
Important este sa duc la bun sfarsit si cat mai repede acest proces de divort.
Răspuns la discuția DIVORT INTERNATIONAL
Multumesc pt raspuns.
Acum sunt in cautare de un avocat bun care sa ma reprezinte in intr-un astfel de proces.