avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate anulpacii

Activitate anulpacii

Răspuns la discuția caut un avocat
multumesc. din pacate nu am prieteni care sa-mi recomande.si cred ca cel mai bine este prin recomandare.
Discuție caut un avocat
Buna ziua.Sint din Ploiesti si doresc un avocat care sa ma reprezinte in cazul unui proces pe care doresc sa-l intentez bancii, referitor la credite pe care nu le mai pot achita, datorita situatiei actuale.Va multumesc.Mentionez ca nu am ajuns la executare silita.
Va multumesc mult si voi tine cont de sfaturile dvs.
nu, nu a fost legalizat de nimeni
Buna ziua.Acum citeva luni urma sa fiu martor la un imprumut intre doua persoane fizice( imprumutatul urmind sa fie prietenul meu), insa dupa intocmirea contractului la calculator si dupa ce a fost semnat de catre el si camatareasa, eu nu am vrut sa mai semnez ca martor pentru ca mi-am dat seama ca ar fi o greseala sa imprumutam acei bani si m-am razgindit.Acolo nu este specificat la final cu scris de mina ca am primit suma de ...sau bun si aprobat pentru ca nu am mai luat nimic.Au semnat ei doi, desi si eu sint trecuta ca martor si este specificat ca s-au intocmit in 3 exemplare, eu nu am semnat si am refuzat imprumutul si am plecat.Deci nu am luat nimic.Ne-am trezit cu rudele camataresei la poarta:cum ca avem sa restituim o suma de bani.Sintem disperati pentru ca nu s-a finalizat, eu nesemnind, desi sint mentionata cu datele din buletin cu tot.Ce pot face?Au intrat peste noi in casa persoane necunoscute.Pe exemplarul xeroxat pe care l-a pastrat prietenul meu dintr-o pura intimplare in torpedou, este specificata o suma.Pe cel pe care il aveau ei este specificata o alta, suma fiind taiata cu pixul, deci exista doar un singur exemplar valabil original si acela fara semnatura mea ca martor si fara inscrisul final.De fapt nu stiu cum se intimpla, insa a fost intocmit un singur exemplar original cu taietura si ce avem noi este o copie Xerox fara modificare.Parca ar fi un inceput de contract si fara finalizare.Asta din cauza indeciziei mele.Adica pe un exemplar- cel original- este o suma si pe copii este o alta.Un sfat daca se poate va rog.Ne ameninta cu tribunalul si ca ne ia bunurile din casa.si de fapt nu am intrat in posesia niciunui ban, dar au speculat neatentia si graba noastra si au pastrat acel contract.Va rog sfatuiti-ne.