avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1996 soluții astăzi
Forum Activitate silviu_ciovi

Activitate silviu_ciovi

Am cumparat o masina inscrisa in bucuresti...am facut actul de vanzare-cumparare cu propietaru + fisa de inmatriculare si cu ele sa dus la administratia de care apartine si a scos certificatul fiscal al masini a radiato. Eu inca nu am inscris masina , nici la administratia fiscala nu am fost pt ca vreau sa o vand si nu stiu cum sa procedez....trebuie sa bag si eu masina la administratia financiara si apoi sa o scot? sau pot face contractu de vanzare-cumparare cu cel care o cumpara si ii dau actele care le am de la fostul propietar? problema este ca pe fisa de inmatriculare pe care a pus stampila cei de la administratia de la care apartine este completata cu numele fostului propietar si numele meu.... nu se poate proceda cumva sa nu o mai bag si eu la fisc? sau trebuie facuta alta fisa de inmatriculare cu nmele fostului propietar si al celui care vrea sa o inscrie? Astept un raspuns concret si legal va multumesc.
Buna ziua, mi s-a retinut permisul de conducere in iunie 2009 conform art.178 ucidere din culpa si am primit 2 ani cu suspendare, vroiam sastiu cand pot da din nou de permis dupa cat timp? Va multumesc