avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinerea pemisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinerea pemisului de conducere

Buna ziua, mi s-a retinut permisul de conducere in iunie 2009 conform art.178 ucidere din culpa si am primit 2 ani cu suspendare, vroiam sastiu cand pot da din nou de permis dupa cat timp? Va multumesc
Dupa 1 an de la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti, puteti da examen pentru redobandirea permisului de conducere! B-)

avocat Radu Stan
Ultima modificare: Joi, 6 Mai 2010
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis ionel89 ionel89 Buna ziua .. dupa o condamnare finalizata in data de 27.01.2012, unde culpa a fost comuna, iar finalizarea spune: \\"\\"fără antecedente penale, pentru ... (vezi toată discuția)
Recuperare permis cosmin311 cosmin311 Buna ziua! Acum 2 ani am avut un accident rutier in care mi-a murit mama si mi-a facut dosar penal pentru ucidere din culpa si mi-a retinut permisul. Pe ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis chim chim Buna ziua! poate cineva sa ma lamureasca pt redobandirea permisului de conducere cat B;C;E in urma unui acident mortal (ucidere din culpa), condamnat la 1,6 ... (vezi toată discuția)