Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinerea pemisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinerea pemisului de conducere

Buna ziua, mi s-a retinut permisul de conducere in iunie 2009 conform art.178 ucidere din culpa si am primit 2 ani cu suspendare, vroiam sastiu cand pot da din nou de permis dupa cat timp? Va multumesc
Dupa 1 an de la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti, puteti da examen pentru redobandirea permisului de conducere! B-)

avocat Radu Stan
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat