avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate dianadienutza

Activitate dianadienutza

buna ziua ma numesc ionel locuiesc in italia de 5 ani am domicilul in italia am casa si un loc de munca stabil. am 2 copii minori de 8 ani rezultat dintr-un concubinaj . am fost dat in judecat in romaia de mama lor si legea ia incredintat ei. vara acceasta in iunie copii au venit la mine in vacanta cu procura care mia facut-o ea. copii au acte in italia legale domicilul impreuna cu mine . copii acuma nu mai vor sa mearga la ea plang ca zic ca ea acolo nu are ce sa le ofere au fost slabi si subnutritii. ei au decis sa ramana in italia dar mama lor nu vrea sa ii lase aicea.ea acolo unde sta are o camera si steau ea cu concubinu ei o fetita mica de 6 luni si copi mei de 8 ani gemeni locuiau toti intr-o singura camera fara curnt si fara apa. eu am o casa in italia de 80 de metri patrati cu 3 camere si ei au camera lor aicea. ea zice ca merge la politie ce se pote intampla si cum pot sa fac sa ramana copii la mine in continoare sa mi incredinteze mie legea. tinand cont ca ea mia facut o procura de 3 luni pe perioada de vacanta eu iam inscris in italia la scoala.
buna am si eu o intrebare o minora de 16 ani se poate casatori cu un adult si ce documente le trebuie........:):sorry::stunned