avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate antonela888

Activitate antonela888

Discuție accident
buna ziua
Am avut un accident rutier iar partea vatamata cere bani( are 14 zile ingrijiri medicale conform certificatului medico legal-dosar penal cu posibil d eimpacare). daca eu ii dau suma de bani solicitata pentru impacare, trebui samerg la notar sa facem un document princ are se obliga sa nu mai vina cu pretentii mai tarziu?
Buna ziua
in urma unui accident rutier am avut piciorul fracturat, medicul a refuzat sa mi-l puna in ghips, am mers zilnic la el si alergam dupa el prin spital si el imi spune sa ma duc la cabinetul lui paticular ca acolo se pune in ghips, am ajus acolo si surpiza:imi spune ca la cabinet nu se pune in ghips ca sa merg in spital a doua zi dar el nu imi recomanda sa il pun...si replica lui la faptul ca ma alergat pe drumuri a fost ca el trebui sa castige bani. am ajuns cu piciorul la un medic din alta localitate care ma examinat si mi la pus dansul in ghips, insa am 1 luna jumate de la incident si ma doare incontinuare, si am un os proieminent iar doctorul mi-a spus ca asta e cauza pentru ca nu a fost imobilizat inca de la inceput. Inca un amanunt, in acte mi-a trecut acest doctor incompetent entorsa in loc de fractura, Si eu am certificat medico legal cu fractura. In mom in care l-am intrebat de ce mi-a trecut entorsa in documente cand rezultatul de la radiografie fusese fractura, a inceput sa tzipe.Acum am probleme cu piciorul si sper sa nu fie si la politie din cauza lui. Ce pot sa fac? sa il reclam ? si unde?
Răspuns la discuția ACCIDENT RUTIER
[
Răspuns la discuția ACCIDENT RUTIER
inca din ziua accidentului a primit rca-ul de la mine....si stiu ca asigurarea acopera si ch cu ingrijirile medicale, si daunele morale......in cazul acetsa cu tribunalul la ce costuri sunt supusa? si daca exista posibilitatea sa fiu bagata la inchisoare?
Discuție ACCIDENT RUTIER
Buna ziua.Am avut un accident rutier, si as dorii sa imi spunetzi daca voi face puscarie.
Eu viram stanga de pe o strada principala catre una secundara, chiar cand eram pe marginea stradei principale, din partea dreapta a venit o masina care vroia sa mearga inainte, insa cica s-a speriat de mine si a virat dreapta pe strada laturatnica pe care eu eram aproape de tot intrata si a intrat in mine.Sotia soferului era in partea lui dreapta si s-a taiat la pielea capului, drept pt care a obtinut un certificat medico legal de 14 zile, aceatsa insemant dosar penal pentru mine, ca din punct de vedere al legislatiei eu sunt vinovata pt ptoducerea accidentului ca nu am acordat prioritate, nu mai spun ca domnul care a intrat in minhe nu a franat deloc, si avea o viteaza de 60-79 km/H si era si trecere de pietoni.....insa sa ziceam ca nu exista astea...si ca eu o sa ies vinovatala judecatorie, legat de acest lucru va intreb daca eu voi fi inchisa asa cum mi-a spus domnul politist intre 3luni si 1 an sau voi primii ameda penala?