Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme medicale accident
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme medicale accident

Buna ziua
in urma unui accident rutier am avut piciorul fracturat, medicul a refuzat sa mi-l puna in ghips, am mers zilnic la el si alergam dupa el prin spital si el imi spune sa ma duc la cabinetul lui paticular ca acolo se pune in ghips, am ajus acolo si surpiza:imi spune ca la cabinet nu se pune in ghips ca sa merg in spital a doua zi dar el nu imi recomanda sa il pun...si replica lui la faptul ca ma alergat pe drumuri a fost ca el trebui sa castige bani. am ajuns cu piciorul la un medic din alta localitate care ma examinat si mi la pus dansul in ghips, insa am 1 luna jumate de la incident si ma doare incontinuare, si am un os proieminent iar doctorul mi-a spus ca asta e cauza pentru ca nu a fost imobilizat inca de la inceput. Inca un amanunt, in acte mi-a trecut acest doctor incompetent entorsa in loc de fractura, Si eu am certificat medico legal cu fractura. In mom in care l-am intrebat de ce mi-a trecut entorsa in documente cand rezultatul de la radiografie fusese fractura, a inceput sa tzipe.Acum am probleme cu piciorul si sper sa nu fie si la politie din cauza lui. Ce pot sa fac? sa il reclam ? si unde?
antonela888, utilizator
Reclamati-l la colegiul medicilor