Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Grad de handicap

sotul meu a depus un dosar pentru a-i acorda un grad de handicap, la prezentare doctorita ia spus ca ii da grad accentuat , ca apoi sa-i vina acasa decizie fara nici un grad El a fost operat in 1976 de necroza aseptica cap femur drept si i sa pus un cui dispecat cu patru suruburi , in urma acestei operatii in tot acest interval piciorul sa scurtat cu 4,5 cm provacandu-i durerii groaznice de aceea a fost nevoit a se adresa doctorului specialist pentru o noua operatie cu protezare dar nu sa prins nimeni sa-l opereze pentru ca prin diminiarilizarea osului sar putea rupe osul prin scoaterea acelor suruburi Facand radiografii atat la genunchi cat si la femur doctorul a constatat ca trebuie operat de gonatroza dreapta artoplastie totala cu protezare totala cimentata, din cauza diferentei de picioare a facut si o scolioza degenerativa lombala si are si o fractura tibial extern drept, fiind si operat de stomac, La toate acestea nu ia acordat nici un fel de grad de handicap.
Doresc sa fiu informata daca se incadreaza sau nu intru-n grad de handicap si cui sa ma mai adresez.
Multumesc.
In baza documentelor medicale pe care le detineti,sesizati oficial comisia superioara de expertiza medicala Bucuresti
Succes !