avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Activitate crysel

Activitate crysel

multumesc mult pt.raspuns! eu momentan sunt plecata din tara in cautarea unui loc de munca (este singura sansa altfel nu voi reusi sa-mi platesc ratele),de accea am intreabt daca pot intra recuperatorii in casa in lipsa mea. de cateva saptamani lasa fel si fel de hartii in usa cu amenintari de executare silita a bunurilor mobile si imobile! ce pot executa?
buna ziua, as dori sa-mi spuneti ce se poate intampla in cazul in care nu mai pot plati ratele la credite, nu am nici un fel de bunuri pe numele meu ,nu sunt angajata si creditele au fost luate doar pe baza adeverintei de salariat! bunurile de larg consum(aragaz,frigider,masina de spalat,tv etc ) le pot lua de la adresa de domiciliu?trebuie sa fie titularul de credit neaparat prezent sau pot intra recuperatorii in casa in absenta mea?
Nu stiu cum sa fac sa aflu care sunt consecintele neplatii creditelor de nevoi personale fara garantii, bineinteles din imposibilitate de plata nu din rea vointa. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns ? Va multumesc