Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credite nevoi personale fara garantii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credite nevoi personale fara garantii

buna ziua, as dori sa-mi spuneti ce se poate intampla in cazul in care nu mai pot plati ratele la credite, nu am nici un fel de bunuri pe numele meu ,nu sunt angajata si creditele au fost luate doar pe baza adeverintei de salariat! bunurile de larg consum(aragaz,frigider,masina de spalat,tv etc ) le pot lua de la adresa de domiciliu?trebuie sa fie titularul de credit neaparat prezent sau pot intra recuperatorii in casa in absenta mea?
Garantati cu bunurile prezente si viitoare, creditorul poate sa astepte sa dobanditi venituri ( salarii viitoare etc.).
Greu de crezut ca va ia cineva frigiderul din casa.
Nu intra recuperatorii peste nimeni, o sa primiti somatii de plata.
multumesc mult pt.raspuns! eu momentan sunt plecata din tara in cautarea unui loc de munca (este singura sansa altfel nu voi reusi sa-mi platesc ratele),de accea am intreabt daca pot intra recuperatorii in casa in lipsa mea. de cateva saptamani lasa fel si fel de hartii in usa cu amenintari de executare silita a bunurilor mobile si imobile! ce pot executa?
In prezent nu au ce executa.