avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Activitate tomasenior

Activitate tomasenior

Răspuns la discuția legea 221/2009
ce am mentionat mai sus am originalul bilet eliberare inchisoare unde scrie dosar nr sentinta nr fapta condamnarea si cind am fost arestat si cind am fost eliberat
Răspuns la discuția legea 221/2009
poate am fost inteles gresit ma refer la faptul ca unii avocati se cam sperie si dau inapoi mai ales cind te lupti cu statul
Discuție legea 221/2009
pote cineva sa-mi recomande un avocat tare cu singe in.......vine sa dam statul in judecata ptr. daune morale si suferinta
pe scurt in 1982 am depus actele de plecare definitiva in SUA la ambasada de aici au inceput belelele urmari,pirderea locului de munca(pt ca lucram cu straini) frate arestat in 83 , tata arestat in 85 eu arestat in 85 ,in 87 am depus actele plecare definitiva in 88 am trecut frontiera impreuna cu sotia (desi aveam 3 copii mici acasa 6,3,1an ) ne-au dat ungurii inapoi si am fost condamnat la 2 an si 6 luni puscarie(executat aprox 1 an) sotia 2 ani din care 3 luni pucarie si restul la locul de munca am uitat sa mentionez sotia era gravida cind au arestat-o si la cita bataie i-au dat a pierdut sarcina si multe alte suferinte pe care le voi spune eventualului avocat va rog daca poate cineva adresa mea ddsgerman@gmail.com si daca cineva a mai avut un caz asemanator ce rezultate avut si ce fel de documente miar trebuii ptr inceput ?
LA CE SE REFERA EXACT ACEASTA LEGE SI DACA TRECEREA DE FRONTIERA (CONDAMNAREA SI EFECTUAREA PEDEPSEI) INTRA IN ACEASTA CATEGORIE DE LEGE ?
:cei ce au fost condamnati ptr. trecere frontiera si au executat pedeapsa inainte de 1989 am auzit la tvr i ca sint considerati persecutati politic si au dreptul la compensare din partea statului roman Stie cineva ceva????
:(am aflat azi la tvr i ca cei care au fost condamnati pt trecere frontiera inainte de 89 si au executat pedeapsa prin inchisoare au dreptul la despagubiri de la statul roman
vreau sa stiu ce am de facut multumesc