Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... legea 221/2009
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

legea 221/2009

pote cineva sa-mi recomande un avocat tare cu singe in.......vine sa dam statul in judecata ptr. daune morale si suferinta
pe scurt in 1982 am depus actele de plecare definitiva in SUA la ambasada de aici au inceput belelele urmari,pirderea locului de munca(pt ca lucram cu straini) frate arestat in 83 , tata arestat in 85 eu arestat in 85 ,in 87 am depus actele plecare definitiva in 88 am trecut frontiera impreuna cu sotia (desi aveam 3 copii mici acasa 6,3,1an ) ne-au dat ungurii inapoi si am fost condamnat la 2 an si 6 luni puscarie(executat aprox 1 an) sotia 2 ani din care 3 luni pucarie si restul la locul de munca am uitat sa mentionez sotia era gravida cind au arestat-o si la cita bataie i-au dat a pierdut sarcina si multe alte suferinte pe care le voi spune eventualului avocat va rog daca poate cineva adresa mea ddsgerman@gmail.com si daca cineva a mai avut un caz asemanator ce rezultate avut si ce fel de documente miar trebuii ptr inceput ?
tomasenior, utilizator
Nu cred ca va trebuie neaparat un avocat tare cu sange...dupa cum spuneti.
Va poate fi suficient an avocat care sa vfea sa va apere si sa se descurce in fata instantei.
Aveti sanse, dar trebuie sa faceti dovada celor mentionate cu documente
poate am fost inteles gresit ma refer la faptul ca unii avocati se cam sperie si dau inapoi mai ales cind te lupti cu statul
ce am mentionat mai sus am originalul bilet eliberare inchisoare unde scrie dosar nr sentinta nr fapta condamnarea si cind am fost arestat si cind am fost eliberat
Este posibil sa existe avocati care sa nu vrea sa se judece cu statul insa in cazul dvs. eu nu vad probleme.
Este vorba de niste drepturi care sunt recunoscute de lege.
Este insa posibil sa apara probleme in viitor datorita daunelor materiale si morale acordate de instante.