avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate Ciupitu Ionel

Activitate Ciupitu Ionel

Discuție pers fizica
buna seara domnule avocat bunica mea are 1 hectar mostenire de la tatal ei si primaria ii la luat din cauza ca primaria ia dat un 1 hectar de la status si ia spus ca are mosteniere si nu poate avea doua asa ca ia luat mostenirea din 1991,cum poate sa recupereze acest hectar de la sfatul popular ce ma puteti invata sa ii dam in judecata sa cerem despagubiri are actul de proprietate de la acel hectar cum putem sal recuperam astp rasp ms mult cat mai curand am nevoie sa incep procedurile cat mai curand
din salariul de 600lei se mai ea ceva impozit?eu cred ca angajatorul ar trebui sa plateasca toate txele catre stat
Răspuns la discuția banca
eu cand am semnat contractele de la banci nu mia cerut giranti doar cartea de munca eu acum locuiesc cu parintii, ei ar putea veni sa puna sechestru pe lucruri din casa sau pot lua apartamentu parintilor?si cam dupa cat timp ar trebui sa mai am dreptu la imprumut?eu nu ar mai trebui sa pun nici o proprietate pe numele meu cam cat timp?da dar eu nu am declarat ca muncesc leam spus ca sunt somer dar de imi gasesc de munca voi plati ratele si parerea mea dk me duc la ei sa le spun ca mam angajat sa le arat cartea de munca apoi ei miau spus ca imi vor face o reesalonare va multumesc anticipat pt raspuns
Discuție banca
mau somat ca ma da in instanta ca nam platit bancile eu nu am nici o proprietate pe numele meu ce sar intampla cu mine?