Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pers fizica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pers fizica

buna seara domnule avocat bunica mea are 1 hectar mostenire de la tatal ei si primaria ii la luat din cauza ca primaria ia dat un 1 hectar de la status si ia spus ca are mosteniere si nu poate avea doua asa ca ia luat mostenirea din 1991,cum poate sa recupereze acest hectar de la sfatul popular ce ma puteti invata sa ii dam in judecata sa cerem despagubiri are actul de proprietate de la acel hectar cum putem sal recuperam astp rasp ms mult cat mai curand am nevoie sa incep procedurile cat mai curand
depinde in ce conditii primise acel hectar de la stat.
functie de acest lucru puteti intreprinde ceva sau nu.