Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testamen
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testamen

buna ziua as dori sa stiu si eu daca un testamen poate fii doborat.tatal meu are un testamen in care ia fost lasata o casa si tot ce se afla pe acel pamant,lasat de bunica lui,dar ia a decedat frati ei au murit dar mai are 2 copii in viata,!!!!!!
Testamentul nu poate fi doborat dar este posibil sa se faca o reducere in ceea ce priveste drepturile sale.
Se va ajunge la o reductiune....

avocat Claudiu Lascoschi
testamentu a fost facut acum 30 de ani cand tatal meu era copill!!!ms
Cand a decedat persoana care a lasat testamentul?
Cind a decedat persoana care a facut testamentul ?
testamentul a fost facut acum 30 de ani,mai e valabil
??