avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate ALINAGAV

Activitate ALINAGAV

Răspuns la discuția admitere sng 2010
Buna! am si eu o nelamurire, daca nu am studii superioare juridice ci studii superioare de alt fel, pot intra in examenul SNG sept.2010?Am citit regulamentul si am vazut ca se poate teoretic...dar din ce am citit pe forum am inteles ca sunt acceptati doar cei cu studii juridice; Cine stie? am nevoie de un raspuns concret, va rog.
Multumesc
Discuție studii grefieri
buna! as vrea sa mi spuna si mie cineva concret daca pot sa ma inscriu la examenul din septembrie 2010 , la Scoala Nationala de Grefieri daca nu am studii juridice ? ci studii superioare de alt fel.
Multumesc!
lucrul asta il stiam problema mea este ca dupa ce mi-a expirat acel contract ei ma tot amana cu inregistrarea cartii de munca si vroiam sa aflu daca atata timp cat eu de fap,t lucrez la negru cum ar veni , ...pot sa i oblig sa mi inregistreze cartea de munca.....
Salutare! scriu in ideea ca cineva ma va lamuri.Problema mea e urmatoarea: de un an si 4 luni lucrez la o firma la care am avut contract de mandat 1 an de zile, contractul de mandat a expirat acum 4luni si cum era normal ma asteptam sa le pot duce carte de munca asa cum mi-ai promis dupa expirarea contr. de mandat ,ca sa poata fi inregistrata.m-am lovit de un refuz mare de tot pe motiv ca trebuie sa mai astept inca vreo 2,3 4 luni sa mi verifice productivitatea,eficienta in firma si a.s.m.d ceea ce mi se pare absurd,X-( si un motiv deplasat sa nu -mi inregistreze cartea de munca.Cum as putea sa procedez??multumesc celor care ma vor lamuri!!