avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate ManolacheVasile

Activitate ManolacheVasile

Răspuns la discuția depunere plangere
acum alta problema cum se poate ca pe certificatu medico-legal sa scrie 17-18 zile de ingrijiri medicale, cand el a avut 8 zile spitalizare si 14 de concediu medical in afara ce cel pentu spitalizare erau 22 in total si cum de sa ajuns la 17-18??
Răspuns la discuția depunere plangere
pai sa incepem cu inceputul....
la tara la mine agresorul a vrut sa mareasca un drum care trece pe proprietatea unchiului meu un urma carei fapte a distrus gardul si mai multi pomi fructiferi unchiul meu sa suparat si la amenintat ca se duce la primarie sa vb despre fapta lui..la cateva zile dupa acesta discutie persoana in culpa sa infatisat la locul de munca al unchiului meu si la lovit prin surprindere cu un picior de masa in zona ochiului stang si in spate un urma acestor lovituri victima a cazut la pamant, in acest timp colegi de mnca care se aflau in apropiere au sarit in ajutorsi lau oprit de al lovi in cat cu un ciocan, dupa ce sia revenit unchiul meu a luat un taxi si sa dus direct la medicina legala de acolo doctorul la trimis la urgente, a fost internat pt o perioada se 8 zile si operat pt ca suferise o deformare o fetei a primit de la spital 22 de zile de somaj medical 8 de spitalizare si 14 de recuperare si a fost indrumat sa mai ceara inca o saptamana de la doctorul de familie , dar pt a scoate certificatul medico legal trebuie sa astepte 20 de zile pt ca doctorul care la vazut in ziua agresari este plecat din tara....

si as mai avea o intrebare la ce caz se incadreaza vatamare corporala grava/tentativa de omor sau ce???
pt proces are martori colegi care erau la servici in acea zi:)
unchiul meu a fost lovit la locul de munca de catre o persoana cunoscuta dar cu care avea un conflict mai vechi, am fost impreuna cu el la medicul legist acesta la vazut si la indrumat sa mearga la urgente , a fost internat deoarece fusese lovit destul de grav in zona ochiului stang unde suferise o deformare a fetei aceasta a fost corectata prin operatie dupa externare la 8 zile neam prezentat iar la medicul legis, dar acesta nu este in tara pt o perioada de 20 de zile , deci pana atunci nu putem lua dosarul medico legal. in cat timp se poate depune plangerea la politie?? AM aflat vag de la cateva persoane ca aceasta poate intarzia pana la 60 de zile...
Răspuns la discuția viza somaj
multumesc mult:)
Discuție viza somaj
am intarziat 3 zile la viza ce se intampla maine ajung sigur la ei se poate intampla ceva pt cele 3 zile de intarziere????:(