Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... viza somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

viza somaj

am intarziat 3 zile la viza ce se intampla maine ajung sigur la ei se poate intampla ceva pt cele 3 zile de intarziere????:(
1. Neprezentarea pentru viza la data programata duce la neplata indemnizatiei de somaj pe luna respectiva.
2. Mergeti la AJOFM si cautati o scuza pentru neprezentare: lipsa din localitate deoarece ati fost sa cautati de lucru, o adeverinta medicala ca tai fost in imposibilitatea de a veni etc.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
multumesc mult:)