avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... viza somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

viza somaj

am intarziat 3 zile la viza ce se intampla maine ajung sigur la ei se poate intampla ceva pt cele 3 zile de intarziere????:(
Cel mai recent răspuns: ManolacheVasile , utilizator 18:12, 20 Mai 2010
1. Neprezentarea pentru viza la data programata duce la neplata indemnizatiei de somaj pe luna respectiva.
2. Mergeti la AJOFM si cautati o scuza pentru neprezentare: lipsa din localitate deoarece ati fost sa cautati de lucru, o adeverinta medicala ca tai fost in imposibilitatea de a veni etc.
Ultima modificare: Joi, 20 Mai 2010
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
multumesc mult:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carnetul de somaj alexandra6 alexandra6 ce se intmapola daca nu am reusit sa jung la data scrisa pe carnetul de somaj pentru vizat lunar?ce se intmpla daca merg peste 2 zile? (vezi toată discuția)
Aplicare viza somaj miul miul buna ziua! mi se parea normal ca legislatia sa prevada in legatura cu aplicarea vizei de somaj : \"in caz de neprezentare se va aplica suspendarea ... (vezi toată discuția)
Pot recupera indemnizatia de somaj daca in luna respectiva nu am putut sa semnez? Felix Moga Felix Moga In luna ianuarie nu am reusit sa ajung la timp in localitate, sa-mi semnez hartiuta. Avand in vedere ca tot timpul in care am muncit, in fiecare luna mi s-a ... (vezi toată discuția)