avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot recupera indemnizatia de somaj daca in luna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot recupera indemnizatia de somaj daca in luna respectiva nu am putut sa semnez?

In luna ianuarie nu am reusit sa ajung la timp in localitate, sa-mi semnez hartiuta. Avand in vedere ca tot timpul in care am muncit, in fiecare luna mi s-a oprit somajul fara discutie, sper ca pot sa-mi recuperez suma, mai tarziu, inteleg, dar sper sa pot sa iau acesti bani care mi se cuvin.
Cel mai recent răspuns: ContSters67773 , utilizator 21:17, 30 Ianuarie 2010
Va trebui sa te prezinti la agentie sa motivezi neprezentarea.
Felix Moga a scris:

In luna ianuarie nu am reusit sa ajung la timp in localitate, sa-mi semnez hartiuta. Avand in vedere ca tot timpul in care am muncit, in fiecare luna mi s-a oprit somajul fara discutie, sper ca pot sa-mi recuperez suma, mai tarziu, inteleg, dar sper sa pot sa iau acesti bani care mi se cuvin.



Mergeti de urgenta la AJOFM cu carnetul de somer pentru viza, si drept motivare, v-ar prinde bine o scutire medicala din care sa reiasa ca in perioada in care ar fi tb sa va prezentati la viza va aflati in imposibilitatea de a iesii din casa. ( raceala, viroza, etc).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta pentru carnet de munca kathyalu kathyalu la ultima viza pentru somaj mi s-a oprit carnetul de munca si mi s-a spus sa vin sa-l iau peste o luna de zile ,m-am angajat si am nevoie de acesta si doamna ... (vezi toată discuția)
Prima plata a indemnizatiei de somaj nirdoc nirdoc Va rog frumos un raspuns legat de urmatoarea speta: -in 13 decembrie 2010 AJOFM mi-a preluat dosarul in vederea acordarii indemnizatiei de somaj; ... (vezi toată discuția)
Nesemnarea carnetului de somaj SergiuLuci SergiuLuci Am intrat in somaj si acuma as avea o problema caci trebuie sa plec din tara pe un termen de 2 luni.Intrebarea ar fi daca mai primesc somaj sau daca poate sa ... (vezi toată discuția)